تاف ایناف


تاف ایناف چیست ؟
کم و بیش با شوء تاف ایناف آشنا هستید! شویی که مدتی پیش پس از مدت ها، دور جدید خود را شروع کرد و نسبت به چهار دوره قبلی تفاوت های چشمگیری چه در لحاظ مربی و چه از لحاظ استارها و نحوه انجام مسابقات داشت. تاف ایناف، امسال پنجمین دوره خود را نیز پشت سر گذاشت و برگزاری فصل ششم آن همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. قصد داریم در ادامه مطلب مروری بر دوره های قبلی این شوء داشته باشیم:

تاریخچه تاف ایناف:

تاف ایناف در لغت به معنای به اندازه کافی مشکل و سخت، است و تا به حال پنج دوره خود را پشت سر گذاشته است. این شوء هر دوشنبه شب قبل از شوء ماندی نایت راء به مدت 1 ساعت از شبکه های مختلفی پخش شده است که امسال USA میزبان پخش آن را بر عهده گرفته بود. در این شوء، استارهای آماتور با یکدیگر در زمینه های مختلف رقابت می کنند و در پایان یک برنده توسط مربی شوء انتخاب می شود و با کمپانی WWE قرارداد امضاء می کند. نکته جالب این شوء این است که در دوره های اول تا سوم این شوء، هر دوره 2 برنده داشت اما از دوره چهارم به بعد این گونه نبود. دوره پنجم تاف ایناف در حالی برگزار شد که گویا طبق خبرها این شبکه USA بوده که پا پیش گذاشته و با همکاری دابلیو دابلیو ای، تصمیم به برگزاری و پخش دوره پنجم تاف ایناف گرفتند و این کار شب بعد از رسلمنیا 2011 یعنی 4 آپریل صورت گرفت و قسمت اول تاف ایناف پخش شد و با استقبال خوبی هم روبه رو شد. جالب است بدانید که مجری WWE یعنی جاش میتوز، قدیمی ترین شرکت کننده تاف ایناف است که از سال 2002 همچنان در کمپانی حضور دارد.

چگونگی وارد شدن جان موریسون و دمیز به کمپانی:
جان موریسون و دمیز هم سابقه حضور در تاف ایناف چه به عنوان استار و چه به عنوان مهمان را دارند و این دو چندین بار پس از ورود به WWE، صاحب کمربند تگ تیم شده اند و حتی موریسون سابقه کسب کمربند قهرمانی ECW و بین قاره ای را در کارنامه خود دارد. جان هنیگن که در حال حاضر به جان موریسون معروف است، تنها کسی است که پس از پیروزی در تاف ایناف، همچنان در کمپانی حضور دارد. مایک میزانین که به دمیز معروف است، در دوره چهارم تاف ایناف حضور داشت اما در آن دوره باخت ولی به WWE راه پیدا کرد و تا به حال دو بار کمربند ایالات متحده و یک بار نیز کمربند قهرمانی WWE را تصاحب کرده است. میون هافمن و کریستوفر نوینسکی نیز از افراد شاخصی بودند که یک بار فاتح کمربند سابق هاردکور شده بودند اما در کمپانی دوام نیاوردند!

دوره اول تاف ایناف:
در دوره اول تاف ایناف که سال 2002 پخش شد، 13 نفر شرکت کننده در این برنامه حاضر بودند. البته باید گفت که ابتدا حدود 230 شرکت کننده در دور مقدماتی حضور داشتند که از بین 13 نفر به دور پایانی و اصلی تاف ایناف رسیده بودند. آل اسنو، یاکوِلاین، تاز و توری ویلسون نیز مربیان این دوره بودند و در نهایت میون هافمن و نیدیا گنارد بودند که دو برنده دوره اول شدند اما جالب است بدانید که در مراحل پایانی که پنج نفر به فینال رسیده بودند، چهار نفر به کمپانی راه پیدا کردند و عملا برنده در این دوره معنی خاصی نداشت! گفتنی است که هر دو برنده دوره اول، در حال حاضر جائی در کمپانی ندارند و هافمن در جولای سال 2005 و گنارد نیز در نوامبر سال گذشته از WWE اخراج شدند. قابل ذکر است که گوینده حال حاضر برند راء یعنی جاستین رابرتز نیز در این دوره در یک مسابقه آزمایش صدا شرکت کرد و برای اولین بار در ژانویه سال 2001 به WWE وارد شد.

دوره دوم تاف ایناف:
دوره دوم تاف ایناف که در سال 2003 عرضه شد، با حواشی و جنجالی نیز همراه بود. در این دوره، دو زن برنده شدند و باعث اعتراض شدید مردان شرکت کننده شد و حتی این روند روی مسابقات هفتگی WWE نیز تاثیر منفی گذاشت! این در حالی بود که ظاهرا قبل از برگزاری شوء به تمام شرکت کنندگان اعلام شده بود که برنده، یک زن و یک مرد خواهند بود که این طور نشد و پس از آن نیز برنده ها عوض نشد! لیندا مایلز و جکی گیدا دو زنی بودند که برنده دوره دوم شدند که حضور آن ها نیز زیاد به طول نکشید! همسر چارلی هاس یعنی گیدا در جولای 2005 و مایلز در نوامبر 2004 از WWE اخراج شدند. در این دوره نیز آل اسنو، هاردکور هالی، چاوو گوئررو و ایوری به عنوان مربی حضور داشتند. از نکات جالب این دوره می توان به استار سابق WWE یعنی شاد (شد گسپارد) اشاره کرد که او در دور مقدماتی در تست مواد مخدر رد شد و از حضور در مرحله اصلی بازماند! شلی مارتینز، ناک اوت TNA و همچنین کارما، دیوای حال حاضر WWE (آسام کونگ) نیز در این دوره حضور داشتند اما خیلی زود حذف شدند! گفتنی است که جان موریسون نیز به 25 نفر پایانی مسابقات رسیده بود اما او هم حذف شد.

دوره سوم تاف ایناف:
دوره سوم تاف ایناف در سال 2003 انجام شد و با معرفی استارها و دیواهایی نیز همراه بود. در این دوره، جان هنیگن (جان موریسون) و مت کاپوتلی به عنوان برندگان این دوره شناخته شدند. کاپوتلی در دسامبر 2005 به دلیل داشتن تومور مغزی مجبور به ترک کشتی و WWE شد ولی موفق شد که در اوایل سال 2007 این تومور را از سر خود خارج نماید اما خبری از بازگشت او به کشتی نشد. هنیگن نیز پس از راهیابی به WWE، دو سال با نام جانی نیترو در کمپانی کار کرد و از اواخر سال 2007 بود که با نام جان موریسون به مردم معرفی شد. همچنین ملینا پرز (ملینا) نیز در این دوره شرکت کرد اما نتوانست به جمع 25 نفر پایانی راه یابد ولی در ادامه به WWE پیوست و وارد گروه MNM شد و به کاراکتر جانی نیترو همراه شد و پیشرفت خود را از آنجا آغاز کرد. اما پس از منحل شدن این گروه، رابطه ملینا با جان موریسون جدید کمتر شد و ملینا به تنهایی شروع به گرفتن کشتی کرد و یکی از محبوب ترین دیواهای WWE شد. همچنین ملینا اولین شرکت کننده تاف ایناف است که به عنوان دیوای WWE موفق به تصاحب کمربند قهرمانی زنان شده است. در این دوره نیز آل اسنو، بیل د مات و ایوری به عنوان مربی حاضر بودند. شان دیواری و دنیل پیودر نیز از استارهایی بودند که با توجه به نرسیدن به 75 نفر پایانی، با WWE قرارداد بستند!

دوره چهارم تاف ایناف:
در دوره چهارم که در اواخر سال 2004 به انجام رسید، تاف ایناف در دل برند اسمکدان نهفته شده بود! در آن زمان یک برنامه پرطرفدار به نام دیوا سرچ در شوء راء هر هفته پخش میشد و دوره چهارم تاف ایناف نیز در قالب برند اسمکدان پخش شد! بر خلاف 3 دوره قبلی، این دوره فقط یک برنده داشت که صاحب جایزه 1 میلیون دلاری میشد! پس از مدتی نسبتا طولانی، این دنیل پیودر بود که برنده دوره چهارم تاف ایناف شد و در دسامبر 2004 وارد برند اسمکدان شد. وی حتی در رویال رامبل مچ 2005 نیز حضور پیدا کرد اما در سپتامبر 2005 از WWE اخراج شد! از نکات جالب این دوره نیز می توان به حضور عجیب و غریب مارتی رایت (بوگیمن) اشاره کرد که به دلیل دروغ گفتن سن خود در مراحل مقدماتی از مسابقات کنار رفت اما مدتی بعد با کمپانی قرارداد بست و با نام بوگیمن شروع به کار کرد و جالب است که حضور او در کمپانی نیز زیاد به طول نینجامید و بعدها به دلیل به هم زدن حال مردم و کاهش بیننده شوء ها از کمپانی اخراج شد! مربیان این دوره نیز همان مربیان دوره سوم بودند. در این دوره مایک میزائین (دمیز) نیز حضور داشت اما از رسیدن به مرحله پایانی بازماند ولی چندی بعد به WWE پیوست و اولین شرکت کننده تاف ایناف لقب گرفت که قهرمان کمربند WWE شده و به مین اونت رسلمنیا راه پیدا کرده است! رایان ریوز (اسکیپ شفیلد) نیز در این دوره حضور داشت ولی به جمع 75 نفر پایانی نرسید و پس از حضور کوتاهی در WWE، سال 2007 اخراج شد ولی در اوایل 2008 مجددا به این کمپانی بازگشت و هم اکنون مصدوم است و در برند راء حضور دارد.

دوره پنجم تاف ایناف:
اما دوره پنجم تاف ایناف با عنوان تاف ایناف احیاء شده شب بعد از رسلمنیا 2010 برگزار شد. جرقه از سرگیری مجدد تاف ایناف سری پنجم را شبکه USA زد و در اکتبر 2010 در گزارشی اعلام کرد که قصد پخش تاف ایناف را با همکاری کمپانی دابلیو دابلیو ای دارد. این در حالی بود که همگی این خبرها را شایعه می خواندند ولی اوایل ژانویه امسال بود که اکثر خبرگزاری های معتبر از جمله WWE و نیویورک تایمز، این خبر را تایید کردند. بدین ترتیب تاف ایناف که محصول مشترک دابلیو دابلیو ای و شد مدیا بود، از 4 آپریل 2011 از شبکه USA پخش و کار خود را آغاز کرد تا اینکه هفته گذشته، 6 ژوئن 2011 برنده آن در شوء ماندی نایت راء معرفی شد. البته بسیاری از مردم تصور کردند که این شوء، همان شوء ان اکس تی است اما این گونه نبود و تاف ایناف هر هفته از USA پخش شد در حالی که NXT تنها از سایت WWE پخش می شود! نکته جالب دیگر از دوره این بود که مسئولان شبکه USA این دوره را فصل اول تاف ایناف احیاء شده معرفی کردند و صحبتی از چهار دوره قبلی نشد! در این دوره استون کلد استیو آستین، میزبان تاف ایناف بود و تریش استراتوس، بیل دمات و بوکرتی نیز به عنوان مربی حضور داشتند. پس از مدتی این اندی لوین و لوک رابینسون بودند که به فینال تاف ایناف رسیدند و در پایان، استون کلد نیز اندی را برنده این دوره معرفی کرد و او به WWE راه یافت. حال باید دید که سرنوشت اندی نیز به سرنوشت سایر برندگان دوره های قبل که یکی پس از دیگری اخراج شدند، دچار خواهد شد ؟!